Dieta bez zakazów – Dietetyk Kraków | Poradnia Zdrowe Kalorie | Trwałe efekty
DIETA BEZ ZAKAZÓW + PORADNIK gratis

Jedz to, co lubisz i schudnij zdrowo bez zakazów

Zdrowe odżywianie może być przyjemne i co najważniejsze – smaczne!

Odzyskaj wolność wyboru na diecie i schudnij trwale!

Nie wyobrażasz sobie życia bez makaronu, pizzy, chleba, żółtego sera, ziemniaków lub innych ulubionych produktów? Na szczęście nie musisz z nich rezygnować! Pokażę Ci jak schudnąć i być zdrowszą jedząc to, co lubisz. Brzmi dobrze? Dieta bez zakazów jest dla Ciebie!

Próbowałaś wielu diet, widziałaś efekty, ale w końcu odpuszczałaś, bo...

Nakazy i zakazy Cię demotywują
Tęsknisz za ulubionymi potrawami
Wyrzeczenia sprawiają, że tracisz radość życia
Męczy Cię gotowanie osobno dla siebie i bliskich
Twoje życie kręci się wokół ważenia i liczenia kalorii
Wkurza Cię brak wpływu na to, co możesz dziś zjeść

Poznaj Kobiety, które z tych samych powodów rezygnowały z diety, aż w końcu postawiły na Przyjemne Odchudzanie bez zakazów:

Dietetyk Kraków dieta bez zakazów Poradnia dietetyczna Kraków
Dietetyk kraków ulubione potrawy na diecie skuteczne odchudzanie Poradnia dietetyczna Kraków
Dietetyk Kraków Psychodietetyk smaczna dieta bez zakazów

Wiele razy próbowałaś schudnąć. Dlaczego się nie udało?

Pozwól, że zgadnę – jesteś weteranką w testowaniu diet. Przeszłaś przez detoksy, picie soków, eliminacje różnych produktów – od pieczywa i glutenu, po mięso, owoce i słodycze.
W każdą nową dietę wchodziłaś na 100%. Dzięki gotowej rozpisce posiłków i wysokiej motywacji, początkowo waga spadała. Trzymałaś się zasad, ale tęskniłaś za ulubionymi daniami i wtedy przychodził KRYZYS. Pierwsze odstępstwo pociągało za sobą następne. Czułaś się słaba i pozbawiona silnej woli.
Zastanów się – na co „rzucałaś się” w pierwszej kolejności? Na produkty, które były zakazane! To, co niedostępne, kusi najbardziej. Im częściej słyszysz, że czegoś nie możesz, tym większą masz na to ochotę. To jest samonakręcająca się spirala, którą możesz przerwać.
Badania naukowe pokazują, że tyjemy od nadmiaru kalorii, a nie od spożywania konkretnych produktów. Tuczące produkty nie istnieją. To jest fakt, który całkowicie zmienia myślenia o przyjemnym i skutecznym odchudzaniu.
Potrzebujesz rozwiązania, które będzie dopasowane do Ciebie i tego, co lubisz. Jeśli ważne są dla Ciebie spotkania rodzinne czy wyjścia do restauracji, zakazy i nakazy negatywnie wpłyną na Twoje życie. Wówczas szybko odpuścisz i kilogramy wrócą. W skutecznym odchudzaniu chodzi o to, żeby polubić jedzenie, które wspiera Twoje cele. Możesz decydować o sobie i schudnąć!
Dieta bez zakazów z Poradnikiem Przyjemnego Odchudzania pokaże Ci jak dopasować dietę do Twoich potrzeb i upodobań, żebyś mogła schudnąć bez poświęceń i utrzymać efekty na lata. Bez poczucia, że coś Cię omija na urlopach czy w czasie wyjść ze znajomymi.
Przykładowe posiłki w DIECIE BEZ ZAKAZÓW

Skuteczne odchudzanie bez sztywnych zasad? To możliwe!

Cenisz wolność i swobodę? Mam dla Ciebie rozwiązanie!

Rozpisane dzień po dniu diety są OK, ale nie da się ich stosować przez całe życie. Jeśli do tej pory ich zakończenie oznaczało dla Ciebie powrót do wcześniejszych nawyków i ponowne tycie – czas zmienić podejście! Zamiast zasady „wszystko albo nic”, postaw na działania elastyczne i dopasowane do Ciebie.
Nieodłącznym elementem Diety Bez Zakazów jest Poradnik Przyjemnego Odchudzania, który jest Twoim przewodnikiem po diecie. To dzięki niemu będziesz umiała korzystać z niej w elastyczny sposób. Dołączam go gratis do Diety Bez Zakazów!
Poradnik przyjemnego odchudzania mockup 1
Poradnik to Twój przewodnik po przyjemnym odchudzaniu bez presji. Pomoże Ci odnaleźć własną drogę i uniknąć błędów, które przyczyniają się do efektu jojo. Sprawi, że zdrowsze gotowanie stanie się intuicyjne.
Nowy, przyjemny i zdrowy styl życia, zamiast ograniczających diet?  Jest na wyciągnięcie ręki! Dzięki niemu schudniesz, a potem również utrzymasz szczupłą sylwetkę, już po „zakończeniu” diety.
Jadłospis 5 w 1
Elastyczna Dieta bez Zakazów to znacznie więcej niż typowa dieta, której musisz trzymać się na 100%. Jadłospis pełni rolę drogowskazu i inspiracji dla budowania nawyków, dzięki którym schudniesz. Przyjemnie, skutecznie i co ważne – trwale.
Z pomocą jadłospisu zrozumiesz, w jaki sposób łączyć to, co zdrowe z tym, co lubisz. Znajdziesz w nim m.in. makaron, naleśniki, pizzę, chleb, banany czy ziemniaki, których dotąd unikałaś.

Możesz mi zaufać, ponieważ pracuję z kobietami takimi, jak Ty!

Dietetyk z miasta Kraków
mgr Weronika Ornacka-Draba
psychodietetyk i dietetyk kliniczny
Nazywam się Weronika Ornacka-Draba. Jestem psychodietetykiem i dietetykiem klinicznym. Od 2015 roku wspieram kobiety po nieudanych próbach odchudzania. Pokazuję im, jak schudnąć trwale i odzyskać swobodę jedzenia tego, co chcą i lubią. Bez poczucia, że są więźniem diety i swojego życia.
Łączę podejście dietetyczne z psychodietetycznym i technikami budowania trwałych nawyków, co pozwala na uzyskanie oczekiwanych efektów. Jednocześnie dając kobietom poczucie wpływu na to, jak jedzą.
Moje jadłospisy są drogowskazem i narzędziem, które ułatwia odchudzanie. Główna zmiana zachodzi jednak w głowie.
Jedzenie jest ważnym elementem naszej codzienności. Powinno być przyjemnością, a nie kojarzyć się z karą. Proponuję w moich jadłospisach potrawy, które w większości diet są eliminowane. A moje podopieczne chudną, utrzymują wymarzoną wagę i wypracowują pozytywne relacje z jedzeniem. Sprawdź sama!

Odrzuć ograniczenia. Jedz to, co lubisz i schudnij. Jak to możliwe?

Poradnik to kompendium wiedzy o skutecznym i trwałym odchudzaniu bez zakazów. Znajdziesz w nim sekrety, które pomagają moim klientkom osiągać założone cele. M.in. dowiesz się jak:
modyfikować ulubione posiłki, żeby były smaczne i jednocześnie sycące oraz zdrowsze,
żyć bez nakazów i zakazów, żeby odzyskać radość z życia,
jeść w restauracjach, sięgać po słodycze lub ulubione wino i schudnąć,
nie przytyć w czasie Świąt czy wesela a jednocześnie dobrze się bawić,
oszczędzić czas, planując zbilansowane posiłki dla Ciebie i całej rodziny, bez gotowania na dwa garnki,
uwierzyć, że sukces w odchudzaniu jest możliwy i odzyskać spokój oraz zaufanie do samej siebie.

Zobacz pełny spis treści poradnika

Ale to nie wszystko! Pozostałe BONUSY

Jadłospis 5 w 1

4 warianty kaloryczne w bonusie

Elastyczny Jadłospis DIETA BEZ ZAKAZÓW otrzymasz w aż 5 wariantach! 1500, 1600, 1700, 1800 i 1900 kcal. Przydadzą się one, kiedy włączasz dodatkowe treningi albo z powodu kontuzji czy choroby nie wychodzisz z domu lub przydarzy Ci się zastój w odchudzaniu.
Jak korzystać z 5 wariantów jadłospisu i skutecznie dostosować je do Twojej sytuacji – dowiesz się z Poradnika.
Zaminniki, kalkulator odchudzania i szablon do planowania posiłków

Narzędzia do samodzielności

Lista zamienników pokaże Ci, jak wymieniać produkty w jadłospisie na te, które lubisz. Będziesz mogła otworzyć lodówkę i sięgnąć po to, na co masz w tej chwili ochotę! Bez strachu, że małe odstępstwo od diety zniweczy dotychczasowe starania.
Kalkulator pomoże Ci dopasować kaloryczność do zmieniającej się aktywności i głodu, a szablon samodzielnie planować smaczne posiłki.

Wybierz swój pakiet i odzyskaj wolność na diecie

Dieta bez zakazów na 7 dni + gratis Poradnik Przyjemnego Odchudzania

87 zł

DIETA BEZ ZAKAZÓW na 7 dni, 5 w 1, czyli dostaniesz nie jeden, a pięć wariantów kalorycznych (1+4 gratis: 1500, 1600, 1700, 1800 i 1900 kcal), dzięki któremu schudniesz jedząc to, co lubisz

 

BONUSY GRATIS:

Poradnik Przyjemnego Odchudzania, który pomoże Ci dopasować jadłospis do siebie i rodziny oraz ułatwi Ci utrzymanie efektów odchudzania

Lista zamienników, dzięki której otworzysz lodówkę i będziesz mogła zjeść to, co chcesz, bez sztywnego trzymania się diety w 100%

Lista zakupów, dzięki której łatwiej zrobisz zakupy

Kalkulator odchudzania, z którym dopasujesz kaloryczność np. w momencie zwiększonego głodu, wzrostu lub spadku aktywności, dużego spadku masy ciała, zastoju w odchudzaniu czy stabilizacji masy ciała po odchudzaniu

Szablon do szybkiego planowania posiłków, dzięki któremu odzyskasz swobodę podczas odchudzania

Dieta bez zakazów na 14 dni + gratis Poradnik Przyjemnego Odchudzania

137 zł

DIETA BEZ ZAKAZÓW na 14 dni, 5 w 1, czyli dostaniesz nie jeden, a pięć wariantów kalorycznych (1+4 gratis: 1500, 1600, 1700, 1800 i 1900 kcal), dzięki któremu schudniesz jedząc to, co lubisz

 

BONUSY GRATIS:

Poradnik Przyjemnego Odchudzania, który pomoże Ci dopasować jadłospis do siebie i rodziny oraz ułatwi Ci utrzymanie efektów odchudzania

Lista zamienników, dzięki której otworzysz lodówkę i będziesz mogła zjeść to, co chcesz, bez sztywnego trzymania się diety w 100%

Lista zakupów, dzięki której łatwiej zrobisz zakupy

Kalkulator odchudzania, z którym dopasujesz kaloryczność np. w momencie zwiększonego głodu, wzrostu lub spadku aktywności, dużego spadku masy ciała, zastoju w odchudzaniu czy stabilizacji masy ciała po odchudzaniu

Szablon do szybkiego planowania posiłków, dzięki któremu odzyskasz swobodę podczas odchudzania

Poradnia dietetyczna Kraków dietetyk kraków dieta bez zakazów
Dietetyk Kraków Psychodietetyk dieta bez diety odchudzanie bez zakazów
Opieka dietetyka zmiana nawyków skuteczne odchudzanie smaczna dieta bez zakazów

Wciąż się zastanawiasz, czy to oferta dla Ciebie?

Tak, jeśli

Masz za sobą nieudane próby odchudzania
Potrafisz schudnąć, ale nie umiesz utrzymać efektów na dłużej
Chcesz schudnąć w przyjemniejszy sposób, bez zakazów
Chcesz jeść zdrowiej i zmienić trwale swoje nawyki
Do tej pory Twoje życie było podzielone na okresy diety i hulaj dusz piekła nie ma

Nie, jeśli

Szukasz cudownej pigułki na nadwagę, która nie wymaga zaangażowania w proces zmiany
Nie chcesz zmieniać swoich nawyków na stałe
Nie ma dla Ciebie znaczenia to, czy jesz to co lubisz czy nie, byleby tylko schudnąć
Zajadasz stres, napięcie, nudę, emocje i potrzebujesz współpracy psychodietetycznej
Masz problemy zdrowotne, które wymagają ułożenia indywidualnej diety

FAQ - pytania i odpowiedzi

O tym, czy dieta jest zdrowa czy nie, decyduje całokształt posiłków, a nie kilka z nich wyrwanych z kontekstu. Dodatkowo posiłki uznawane powszechnie za mało zdrowe, wcale nie muszą takie być. Czasem wystarczą niewielkie modyfikacje, bez utraty na smaku, żeby stały się pełnowartościowymi posiłkami.

Takie potrawy nie są tuczące same w sobie. Tyjemy od nadmiaru spożywanych kalorii, niezależnie z jakiego źródła one pochodzą. Oczywiście są pewne produkty i potrawy, które są bardziej kaloryczne niż inne, dlatego potrzeba umiejętności i wiedzy żeby wprowadzić je do diety.

Ułożyłam już ponad 500 jadłospisów i wiem, co zrobić żeby dieta była zdrowa, sycąca, powodowała stopniowy spadek masy ciała, a jednocześnie zawierała ulubione potrawy.

Oczywiście, jest to z góry ustalony Jadłospis, więc nie ma mowy o indywidualnym podejściu. Dlaczego więc obiecuję Ci, że będziesz mogła jeść to, co lubisz?

– W jadłospisie znajduje się wiele przepisów, które większość z nas zna i lubi. Jasne, że to nie daje gwarancji, że wszystko Ci posmakuje, ale…

– Po to jest lista zamienników, którą dołączam do każdego jadłospisu – dzięki niej będziesz mogła wymienić produkty, których nie lubisz lub których zabrakło w Twojej lodówce. Dostosujesz dietę pod siebie!

– Dostaniesz jeszcze Poradnik Przyjemnego Odchudzania, który pomoże Ci jeszcze lepiej dopasować posiłki do siebie oraz swojej rodziny, tak żeby nie gotować na dwa garnki. Ponadto pokażę Ci w nim, jak włączać do swojej diety produkty rekreacyjne (słodycze, alkohol, posiłki na mieście), tak żeby nie wpłynęło to negatywnie na proces odchudzania. Dowiesz się również, jak samodzielnie tworzyć własne zdrowe posiłki oraz modyfikować swoje ulubione przepisy na podstawie jadłospisu.

W efekcie z czasem będziesz mieć podstawowe umiejętności do tego żeby tylko trzymać się zasad, które wyniesiesz z Jadłospisu i Poradnika, bez konieczności podążania w 100% za rozpiską.

Jeśli jednak czujesz, że to jest dla Ciebie niewystarczające, to zapraszam do indywidualnej współpracy. Jest to kompleksowa forma pomocy z dużym naciskiem na indywidualne podejście. Zawsze będę polecać ją bardziej niż gotowe jadłospisy. Jeśli tylko masz środki finansowe to moje bezpośrednie wsparcie przyniesie Ci więcej korzyści. Jednak wiem, że nie każdą kobietę stać lub częściej nie jest ona gotowa na wydanie takiej sumy na siebie. W takim przypadku gotowe jadłospisy są dobry wstępem do przyjemniejszego odchudzania.

Obawiasz się tego, co stanie się po 7 lub 14 dniach stosowania jadłospisu? Po pierwsze ciągle powtarzane posiłki mogą Ci się znudzić. Po drugie, chcesz zmienić nawyki na stałe, ale nie wyobrażasz sobie trzymania całe życie rozpiski posiłków. I słusznie! Na szczęście przewidziałam to podczas tworzenia Gotowych Jadłospisów!

W mojej pracy kładę duży nacisk, nie tylko na dawanie odpowiednich narzędzi (np. jadłospisy), ale również na budowanie umiejętności, dzięki którym będziesz potrafiła poradzić sobie samodzielnie w określonych sytuacjach. Dlatego właśnie nieodłącznym elementem jadłospisów jest Poradnik Przyjemnego Odchudzania, dzięki któremu będziesz umiała modyfikować swoje ulubione posiłki, tak aby pozwalały Ci osiągnąć, a potem również utrzymać szczupłą sylwetkę.

To z jednej strony oznacza, że będziesz mieć nieograniczone możliwości rozszerzania i urozmaicania planu swoich posiłków. A z drugiej strony, że z czasem będziesz potrafiła radzić sobie bez patrzenia w Jadłospis, ponieważ przygotowywanie zdrowszych posiłków będzie dla Ciebie proste i intuicyjne.

Gotowy jadłospis na 7 dni zawiera m.in.:

 • serek wiejski z owocami i migdałami
 • kanapki z masłem orzechowym i bananem
 • tortille z szynką i warzywami
 • tortille z kurczakiem i sosem czosnkowym
 • grillowanego kurczaka z pieczonymi ziemniaczkami
 • twarożek z rzodkiewką na kanapce
 • zupę pomidorową z makaronem i śmietaną
 • kanapki z serem i warzywami
 • czekoladową owsiankę
 • koktajl truskawkowy
 • sałatkę z jajkiem

Gotowy jadłospis na 14 dni zawiera to, co jadłospis na 7 dni oraz m.in.:

 • jogurt z granolą i owocami
 • zapiekankę makaronową
 • kanapki z serkiem fromage i łososiem wędzonym
 • sałatkę z łososiem wędzonym
 • pastę jajeczną z rzodkiewką na pieczywie
 • koktajl owocowy
 • owsiankę z duszonym jabłkiem
 • rybę a’la po grecku
 • sernik
 • pizzę

Jadłospis 5 w 1 jest zdrowy i dobrze zbilansowany. Pomimo tego raczej odradzam jego stosowania w przypadku osób z chorobami. Nie oznacza to, że osoba chora nie może jeść tego, co lubi. Może! Jednak uważam, że tutaj wymagane jest podejście bardziej indywidualne, zwłaszcza jeśli mamy kilka chorób, które towarzyszą nadwadze. W takim przypadku zapraszam na współpracę indywidualną.

Większość produktów użytych w jadłospisie jest dostępna przez cały rok. Dzięki tabeli zamienników będziesz mogła wymieniać produkty na bardziej sezonowe. Pomoże Ci w tym również instrukcja, którą znajdziesz w Poradniku Przyjemnego Odchudzania, który również dołączam do jadłospisów.

Obecnie w sprzedaży będzie tylko wariant tradycyjnej diety – z produktami odzwierzęcymi. Prawdopodobnie w przyszłości będę tworzyć warianty dla osób nie jedzących ryb, dla osób na diecie wegetariańskiej i diecie wegańskiej. Jeśli dostanę takie informację, że jest na to zapotrzebowanie. Odezwij się do mnie, jeśli tak jest. A tymczasem mogę zaproponować Ci współpracę indywidualną, podczas której uwzględnię w Twojej diecie eliminacje konkretnych produktów.

 1. Przejdź do sklepu i w zależności, który wariant Cię interesuje, wybierz jadłospis na 7 dni lub 14 dni.
 2. Dodaj zamówienie do koszyka i opłać je. Jeśli pojawią się problemy z płatnościami, skontaktuj się ze mną.
 3. Dietę bez zakazów z bonusami otrzymasz na maila do 2 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty.