Choroba Hashimoto

Odpowiednio dobrana dieta w chorobie Hashimoto:

  • pozwoli na skuteczne schudnięcie lub zapobiegnie zwiększeniu masy ciała,
  • wyciszy proces zapalny toczący się w Twoim organizmie,
  • poprawi działanie układu immunologicznego,
  • wspomoże leczenie farmakologiczne,
  • pozwoli Ci się cieszyć większą energią na co dzień,
  • poprawi stan Twojej skóry i włosów,
  • wpłynie pozytywnie na procesy trawienia (mniej zaparć, bólów brzucha, wzdęć).

W przypadku jeśli Twojej chorobie towarzyszy również nadmierna masa ciała, najważniejsze to przeprowadzić proces odchudzania w rozsądny sposób. Zbyt niska kaloryczność diety może pogorszyć pracę tarczycy i układu immunologicznego. Dlatego nasz dietetyk kliniczny dobierze dietę o odpowiedniej kaloryczności dla Ciebie. Taką, która będzie dawać zadowalające efekty na wadze, ale nie spowoduje pogorszenia stanu zdrowia tarczycy.

Opinie osób z chorobą Hashimoto

“Przez długi czas nie mogłam unormować pracy tarczycy, mimo ‘dobrej diety’ i przyjmowanych leków. Dopiero po dwóch wizytach zdałam sobie sprawę, że moja dieta wcale nie jest w porządku. Spotkania były w bardzo dobrej atmosferze, Pani Weronika dokładnie pytała o wszystkie aspekty diety i życia. Zaczęłam z konkretnym planem, którego się surowo trzymałam, aż nauczyłam się korzystać z modyfikacji od Pani dietetyk i wreszcie sama organizować sobie dietę. Zrzuciłam kilka kilogramów, a co najważniejsze unormowałam hormony tarczycy i lekarz zalecił zmniejszenie dawki przyjmowanych hormonów. Szczerze polecam! Prosiłam o łatwe i szybkie przepisy i takie właśnie dostałam – wszystko bardzo smaczne :)”

p. Emilia, opinia z portalu Znany Lekarz

Do Pani Weroniki przyszłam z powodu wykrycia choroby Hashimoto. Bałam się, że będę musiała stosować skomplikowaną dietę, na szczęście było zupełnie odwrotnie. Zalecenia, które dostałam pomogły mi zrozumień jak radzić sobie z chorobą. Moim problemem były również nadmiarowe kilogramy, ale dzięki rozpisanej diecie udało mi się je stracić i obecnie utrzymuje masę ciała już od dłuższego czasu. Byłam w szoku, że tak łatwo poszły w dół przy tej chorobie.

p. Ewa

Zapisz się teraz!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress