Metoda pracy

PZK_home1Zalecenia i diety dla swoich podopiecznych tworzymy na podstawie najnowszych zaleceń największych organizacji zajmujących się zdrowiem. Nie kierujemy się modnymi trendami w dietetyce, które równie szybko się pojawiają, jak znikają. Swoją pracę opieramy o mocne dowody naukowe oraz swoje doświadczenia z podopiecznymi.

Jeśli chcesz przeczytać opinie na nasz temat wejdź tutaj.

PZK_home3W pracy z podopiecznymi stawiamy na trwałą zmianę nawyków żywieniowych. Rozwiązania krótkoterminowe przynoszą efekty, ale nie pozwalają na ich utrzymanie w dłuższej perspektywie. Zbudowanie nowych, zdrowszych nawyków, jest mocnym fundamentem w walce o zdrowie, lepsze samopoczucie i wygląd. Dlatego chcemy aby nasz gabinet opuszczały osoby świadome żywieniowo, ponieważ uzbrojone w odpowiednią wiedzę po zakończeniu współpracy, mogą kontynuować starania o zdrowie bez naszej pomocy!

15 kg w miesiąc? Brzmi imponująco, ale wiemy, że tak szybkie i spektakularne wyniki, wiążą się z wprowadzaniem restrykcji w życie osoby na diecie, a to zazwyczaj kończy się szybkim powrotem do starych przyzwyczajeń. Dlatego nie obiecujemy złotych gór, a rozsądny plan działania bez zbędnych wyrzeczeń, nastawiony na długotrwały sukces.

PZK_gabinet1

Zależy nam aby diety, które przygotowujemy były jak najlepiej dopasowane do naszych podopiecznych. Dzięki temu istnieje większa szansa na utrzymanie wprowadzonych zmian w żywieniu. Pomaga nam w tym zebranie szczegółowego wywiadu podczas pierwszej wizyty. Bierzemy pod uwagę nie tylko stan zdrowia, aktywność fizyczną i preferencje smakowe, ale istotny jest dla nas również tryb życia, czas na przygotowanie posiłków i ich spożycie, umiejętności kulinarne, dotychczasowe zwyczaje i wiele innych czynników.

makaWiele osób dietę kojarzy z głodem, wyrzeczeniami i ograniczeniami. Nie musi tak być. Jeśli tylko stan zdrowia na to pozwala, włączamy do jadłospisów naszych podopiecznych produkty i potrawy nie do końca „dietetyczne”. Ser żółty, feta, majonez? Nie trzeba z nich rezygnować całkowicie. Tak naprawdę każdy produkt można włączyć do diety. Ważne są ilości i częstotliwość z jaką będą one występowały. O sukcesie można mówić wtedy, gdy pacjent potrafi wkomponować mniej zdrowe produkty w zdrowy styl życia. Pomagamy odnaleźć idealne proporcje.

Jesteś amatorem polskiej kuchni? Nie musisz z niej rezygnować. Pokażemy Ci jak odchudzić tradycyjne polskie potrawy. A może wolisz bardziej orientalne dania? Przedstawimy Ci je w dietetycznej odsłonie. Nie chcesz rezygnować całkowicie ze słodyczy? Zaproponujemy Ci zdrowsze wersje słodkich deserów.

02_prostota

Ciągły brak czasu to częsty problem osób przychodzących do naszego gabinetu. Dlatego ważne jest dla nas, aby nasze propozycje posiłków były szybkie w przygotowaniu.

Nawet brak umiejętności kulinarnych nie jest przeszkodą w stosowaniu diety. Mamy proste pomysły na dania również dla osób opornych kulinarnie. Podczas pierwszej wizyty zbieramy szczegółowy wywiad na temat spożywanych na co dzień produktów i potraw. Dzięki temu wiemy na jakim asortymencie możemy bazować układając jadłospis. Stawiamy na produkty łatwo dostępne i sezonowe. Bez obaw, jeśli nie używasz awokado czy rukoli, nie znajdą się one w Twojej diecie, chyba, że na specjalne życzenie.

Jesteśmy przeciwniczkami marnowania jedzenia i sztywnych planów żywieniowych. Układane przez nas diety są na tyle elastyczne, że pozwalają na ekonomiczne wykorzystanie produktów. Dlatego każdy podopieczny dostaje od nas listę z zamiennikami. Pozwala ona na zamianę danego produktu na inny, w momencie kiedy akurat mamy nadmiar czegoś w lodówce lub po prostu mamy ochotę na inne połączenie. Takie podejście pozwala na większą swobodę i uczy samodzielności w komponowaniu zdrowych posiłków.

06_kontakt

Często nazywając relację miedzy nami a podopiecznymi mówimy o współpracy, ponieważ mają oni wpływ na kształt diety i dalsze postępowanie. Nigdy niczego nie narzucamy, przedstawiamy opcje, na które można się zgodzić lub nie. Naszym zadaniem jest dzielenie się wiedzą i pokazanie najlepszych rozwiązań dostosowanych do stanu zdrowia i możliwości. Jednak to osoba, której pomagamy zna siebie najlepiej, więc zawsze korzystamy z jej doświadczeń i wsłuchuję się w jej potrzeby.

Dodatkowo wspólnie pracujemy nad umacnianiem motywacji. W trakcie terapii może ona słabnąć, co jest naturalnym elementem zmiany. Dlatego rozmowa w gabinecie podczas wizyt kontrolnych to podstawa. Analizujemy napotkane problemy i szukamy rozwiązań. Dodatkowo bardzo pomocna jest możliwość kontaktu z dietetykiem podczas całej współpracy i uzyskanie porady między wizytami kontrolnymi.

Skontaktuj się z nami

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress