< Metoda pracy | Dietetyk Kraków | Poradnia Zdrowe Kalorie | Skuteczna metoda

Skuteczna metoda

PZK_home1Zalecenia i dietę dla Ciebie stworzymy na podstawie najnowszych zaleceń największych organizacji zajmujących się zdrowiem. Nie kierujemy się modnymi trendami w dietetyce, które równie szybko się pojawiają, jak znikają. Swoją pracę opieramy o mocne dowody naukowe oraz swoje doświadczenia z podopiecznymi.

Jeśli chcesz przeczytać opinie na nasz temat wejdź tutaj.

PZK_home3W pracy stawiamy na trwałą zmianę nawyków żywieniowych. Rozwiązania krótkoterminowe przynoszą efekty, ale nie pozwolą Ci na ich utrzymanie w dłuższej perspektywie. Zbudowanie nowych, zdrowszych nawyków, jest mocnym fundamentem w walce o zdrowie, lepsze samopoczucie i wygląd. Dlatego naszym celem będzie zbudowanie w Tobie  świadomości żywieniowej, ponieważ wiedza ta pozwoli Ci kontynuować starania o zdrowie i sylwetkę bez naszej pomocy, już po zakończeniu współpracy!

15 kg w miesiąc? Brzmi imponująco, ale wiemy, że tak szybkie i spektakularne wyniki, wiązałyby się z wprowadzaniem restrykcji w Twoje życie, a to skończyłoby się szybkim powrotem do starych przyzwyczajeń. Dlatego nasz dietetyk nie będzie obiecywał Ci złotych gór, a rozsądny plan działania bez zbędnych wyrzeczeń, nastawiony na długotrwały sukces.

PZK_gabinet1

Zależy nam aby dieta, którą przygotujemy była jak najlepiej dopasowane do Ciebie. Dzięki temu istnieje większa szansa na utrzymanie wprowadzonych zmian w żywieniu. Naszemu dietetykowi pomaga w tym zebranie szczegółowego wywiadu podczas pierwszej wizyty. Weźmie pod uwagę nie tylko stan zdrowia, aktywność fizyczną i preferencje smakowe, ale istotny będzie również Twój tryb życia, czas na przygotowanie posiłków i ich spożycie, umiejętności kulinarne, dotychczasowe zwyczaje i wiele innych czynników.

makaDietę kojarzysz z głodem, wyrzeczeniami i ograniczeniami? Nie musi tak być. Jeśli tylko Twój stan zdrowia na to pozwoli, nasz dietetyk włączy do jadłospisu produkty i potrawy nie do końca „dietetyczne”. Ser żółty, feta, majonez, makaron, a nawet pizza czy słodycze? Nie trzeba z nich rezygnować całkowicie. Tak naprawdę każdy produkt można włączyć do diety. Ważne są ilości i częstotliwość z jaką będą one występowały. O Twoim sukcesie będzie świadczyć umiejętność wkomponowania mniej zdrowych produktów w zdrowy styl życia. Pomożemy Ci odnaleźć idealne proporcje.

Jesteś amatorem polskiej kuchni? Nie musisz z niej rezygnować. Nasz dietetyk pokaże Ci jak odchudzić tradycyjne polskie potrawy. A może wolisz bardziej orientalne dania? Przedstawi Ci je w dietetycznej odsłonie. Nie chcesz rezygnować całkowicie ze słodyczy? Zaproponuje Ci zdrowsze wersje słodkich deserów.

02_prostota

Ciągły brak czasu to częsty problem osób przychodzących do naszej poradni dietetycznej. Dlatego nasze propozycje posiłków są szybkie w przygotowaniu.

Nawet brak umiejętności kulinarnych nie jest przeszkodą w stosowaniu diety. Mamy proste pomysły na dania również dla osób opornych kulinarnie. Podczas pierwszej wizyty dietetyk zbierze szczegółowy wywiad na temat spożywanych przez Ciebie na co dzień produktów i potraw. Dzięki temu będzie wiedzieć na jakim asortymencie może bazować układając jadłospis. Stawiamy na produkty łatwo dostępne i sezonowe. Bez obaw, jeśli nie używasz awokado czy rukoli, nie znajdą się one w Twojej diecie, chyba, że na specjalne życzenie.

Jesteśmy przeciwniczkami marnowania jedzenia i sztywnych planów żywieniowych. Nasze diety są na tyle elastyczne, że pozwalają na ekonomiczne wykorzystanie produktów. Dlatego dostaniesz od nas listę z zamiennikami. Pozwoli ona na zamianę danego produktu na inny, w momencie kiedy akurat będziesz mieć nadmiar czegoś w lodówce lub po prostu najdzie Cię ochotę na inne połączenie. Takie podejście pozwoli na większą swobodę i nauczy Cię samodzielności w komponowaniu zdrowych posiłków.

06_kontakt

Jeśli zdecudujesz się na usługi naszej poradni nawiążesz z nami współpracę. Tak, współpracę, ponieważ będziesz mieć wpływ na kształt diety i dalsze postępowanie na każdym etapie. Nasz dietetyk nigdy niczego nie będzie Ci narzucać, a jedynie przedstawi opcje, na które zgodzisz się lub nie. Oczywiście otrzymasz wiedzę i będą Ci przekazywane najlepsze rozwiązania zgodne z aktualną wiedzą żywieniową. Jednak to Ty znasz siebie najlepiej, a Twoje doświadczenia są dla nas bardzo cenne. Dzięki temu nasze usługi są najwyższej jakości.

Będziesz wspólnie z dietetykiem pracować nad umacnianiem motywacji i budowaniem silnej woli. W trakcie terapii motywacja może słabnąć, co jest naturalnym elementem zmiany. Dlatego rozmowa w gabinecie podczas wizyt kontrolnych to podstawa. Pozwoli na analizę napotkanych problemów i szukanie rozwiązań. Dodatkowo będziesz mieć możliwość kontaktu z dietetykiem podczas całej współpracy, w celu zadania pytania czy znalezienia wsparcia między wizytami kontrolnymi.

Skontaktuj się z dietetykiem!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress