< Przebieg współpracy | Dietetyk Kraków | Poradnia Zdrowe Kalorie | Skuteczna metoda

Przebieg współpracy

Konsultacja dietetyczna to spotkanie dotyczące dowolnego tematu, który Ciebie interesuje. W tym czasie dietetyk może m.in.:

 • Przeanalizować Twoje nawyki żywieniowe (na podstawie wywiadu i/lub dzienniczka żywieniowego z kilku dni, który wcześniej spiszesz) i ocenić, jakich zmian wymaga Twoja dieta.
 • Doradzić, jakich zmian dokonać aby osiągnąć określone wyniki na wadze lub wyniki zdrowotne.
 • Przeprowadzić pomiar składu ciała i omówić wyniki oraz ocenić czy wymagają one poprawy.
 • Odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.

Konsultacja może być wstępem do dalszych spotkań w ramach wizyt kontrolnych lub może stanowić pojedynczą wizytę. Wszystko zależy od Twoich potrzeb, od tego jak dużo czasu będziesz potrzebować na skonsultowanie swojego problemu oraz czy będziesz potrzebować monitoringu efektów procesu zmiany nawyków żywieniowych czy może poradzisz sobie z tym samodzielnie.

Dodatkowo będziesz mieć możliwość wykupienia dowolnej ilości spersonalizowanych przepisów o dopasowanej do Ciebie kaloryczności i/lub schemat żywieniowy. Schemat żywieniowy określa, jak skomponować zbilansowane posiłki o odpowiedniej dla Ciebie kaloryczności. Nie jest zbiorem konkretnych przepisów, jak dieta, ale pokazuje schematycznie, jak samodzielnie stworzyć zdrowe posiłki w ciągu dnia. Ponadto po konsultacji na maila otrzymasz indywidualne zalecenia żywieniowe.

Uzupełniasz ankietę i dzienniczek żywieniowy
Przychodzisz na pierwszą wizytę z dietetykiem
Otrzymujesz schemat diety i zalecenia żywieniowe
Monitorujesz postępy na wizytach kontrolnych

Wolisz większą swobodę podczas diety? Szczegółowy plan żywieniowy byłby dla Ciebie zbyt uciążliwy do stosowania? W takim razie ten pakiet jest dla Ciebie!

Jak wygląda współpraca po wybraniu pakietu bez diety?

 • Przed pierwszą wizytą uzupełnisz wstępną ankietę i dzienniczek żywieniowy.
 • Na wizycie dietetyk przeprowadzi analizę składu ciała, zbierze wywiad, oceni dzienniczek żywieniowy* i wspólnie ustalicie plan działania dostosowany do Twoich potrzeb.
 • Po wizycie na maila otrzymasz zalecenia żywieniowe oraz schemat dietetyczny dopasowany kalorycznością do Ciebie i Twoich celów wagowych. Materiały te mają stanowić bazę do samodzielnego komponowania posiłków. Będziesz jeść to na co masz ochotę, bez narzuconej diety, co oznacza większą swobodę, ale również więcej pracy dla Ciebie.
  • W początkowym etapie najlepiej sprawdza się monitorowanie diety między wizytami kontrolnymi. Monitorowanie będzie polegać na codziennym spisywaniu tego do jesz i pijesz w dzienniczku żywieniowym* lub w bezpłatnej aplikacji na komórkę obliczającej wartość odżywczą posiłków.  Celem takiego działania jest nauka intuicyjnego jedzenia, dzięki czemu później taki monitoring nie będzie konieczny.
 • Na wizytach kontrolnych razem z dietetykiem będziecie wspólnie opracowywać rozwiązania na bieżące problemy, modyfikować plan działania w razie potrzeby, świętować sukcesy. Dietetyk będzie Twoim wsparciem podczas dokonywania zmian, doradcą i osobą monitorującą postępy.

*Dietetyk może dokonać pobieżnej analizy dzienniczka na wizycie. Natomiast obliczenie wartości odżywczej, w tym kaloryczności, jest usługą dodatkowo płatną.

Uzupełniasz ankietę i dzienniczek żywieniowy
Przychodzisz na pierwszą wizytę z dietetykiem
Otrzymujesz indywidualną strategię żywieniową
Monitorujesz postępy na wizytach kontrolnych

Chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe, ale nie masz pomysłu na zdrowsze posiłki i potrzebujesz planu dostosowanego do stanu zdrowia, aktywności, trybu życia, preferencji smakowych? Wybierz pakiet z dietą:

 • Pakiet basic (dieta na 7 dni)
 • Pakiet plus (dieta na 14 dni)
 • Pakiet extra (dieta na 21 dni)
 • Pakiet max (dieta na 28 dni)

PIERWSZA WIZYTA

Przed wizytą uzupełniasz wstępną ankietę oraz dzienniczek żywieniowy z kilku dni. Na wizycie dietetyk poszerzy wywiad oraz przeprowadzi analizę składu ciała, tak aby mieć szerszy obraz Twojej sytuacji. Określisz swoje cele i oczekiwania, a następnie wspólnie ustalicie plan działania.

STRATEGIA ŻYWIENIOWA

Na podstawie zebranych informacji dietetyk opracuje dla Ciebie dietę. Razem z dietą otrzymasz listę zakupów, listę zamienników kalorycznych, zalecenia żywieniowe, zalecenia dotyczące aktywności fizycznej, radzenia sobie na wyjazdach i podczas wyjść na miasto.

WIZYTY KONTROLNE

Na wizytach kontrolnych będziecie monitorować postępy, rozmawiać o Twoich sukcesach oraz problemach. Będziecie szukać rozwiązań i modyfikować plan działania jeśli będzie taka potrzeba. Dostaniesz wsparcie, motywacje i porady w trudnych momentach. Dzięki kontakcie między wizytami dietetyk będzie czuwać nad procesem zmiany Twoich nawyków żywieniowych.

Zapisz się teraz!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress