Psychodietetyk – Dietetyk Kraków | Poradnia Zdrowe Kalorie | Trwałe efekty

SKUTECZNE ODCHUDZANIE ZACZYNA SIĘ W TWOJEJ GŁOWIE

Napraw swoje relacje z jedzeniem, zbuduj trwałe nawyki i schudnij w zgodzie ze sobą

Skorzystaj z konsultacji w poradni w Krakowie lub Online

Psychodietetyk – porady, opieka, wsparcie

Znalezienie przyczyny Twoich problemów z masą ciała, a następnie wyeliminowanie ich pozwoli Ci trwale schudnąć. Jak to zrobić? Dowiesz się podczas współpracy ze mną.

Szukasz innego podejścia do odchudzania, bo masz już dość...?

Strachu przed zjedzeniem czegoś niezdrowego

Skakania z diety na dietę

Wracania do starych nawyków

Unikania życia towarzyskiego przez dietę

Wyrzutów sumienia po jedzeniu

Braku poczucia kontroli nad jedzeniem i zajadania emocji, stresu, nudy

One zmieniły swoje życie z moją pomocą!

Psychodietetyk Kraków bez oceniania empatia wsparcie w zmianie
Psychodietetyk Kraków natrętne myśli o jedzeniu bez oceniania bez presji

Masz już za sobą wiele prób odchudzania?

Mogę założyć się, że jesteś w stanie płynnie wyrecytować zasady zdrowego odżywiania. Doskonale wiesz również, jak komponować zdrowe posiłki. Teorię masz w jednym palcu!

Pomimo tego masz wrażenie, że cały czas stoisz w miejscu. Przerobiłaś już wiele diet, a Twoje ciało nadal nie wygląda tak, jakbyś chciała, natomiast dieta wcale nie jest taka idealna, bo ciągle wracasz do starych nawyków.

Teoria jest ważna, ale bez umiejętności, które pomogą Ci ją wprowadzić w życie, jest bezwartościowa. Nie zdołasz jej dobrze wykorzystać, jeśli ciągle będziesz wpadać w pułapki swojego umysłu.

Nic Ci po znajomości zasad zdrowego odżywiania, jeśli nadal nie będziesz mieć kontroli nad procesem jedzenia, a poza tym będziesz zajadać stres, emocje i nudę. Musisz koniecznie poznać podstawowe zasady budowania trwałych nawyków.

Jako doświadczony psychodietetyk mogę zdradzić Ci, że skuteczne odchudzanie to znacznie więcej niż zdrowy talerz. To przede wszystkim „zdrowa głowa”.

Psychodietetyk online i w Krakowie1

mgr Weronika Ornacka-Draba

psychodietetyk i dietetyk kliniczny

Nie chcesz już tracić pieniędzy oraz czasu na diety, które sprawiają, że czujesz się nieszczęśliwa i ograniczana?

Spróbuj zupełnie innego rozwiązania!

Wiesz przecież, że nie jesteś w stanie osiągnąć innych efektów, jeśli będziesz robić cały czas to samo. Skoro standardowe metody na odchudzanie zawiodły, to może najwyższy czas spróbować innego podejścia do odchudzania.

Odzyskasz kontrolę nad jedzeniem

Zerwiesz z „uzależnieniem” od słodyczy, opanujesz zajadanie stresu, emocji i nudy

Poprawisz swoje relacje z jedzeniem

Wyrzucisz ze swojej głowy wyrzuty sumienia po jedzeniu i natrętne myśli, o tym co jeść, ile to ma kalorii i czy to jest zdrowe. Twoim życiem przestaną rządzić zakazy i zaczniesz podejmować świadome decyzje żywieniowe. Poczujesz swobodę, spokój i luz w głowie, co pozwoli Ci skuteczniej osiągać swoje cele.

Zdobędziesz umiejętności na całe życie

Wzmocnisz swoją siłę woli, motywacje do działania i pożegnasz swój słomiany zapał. Będziesz wiedziała, jak budować trwałe nawyki i reagować na trudności, które są nieodłącznym elementem zmiany.

Monika zobaczyła ogromną różnicę!

Zanim do mnie trafiła, przerobiła kilka diet i detoks. Za każdym razem trochę schudła, ale po pewnym czasie masa ciała znowu rosła, ponieważ Monika wracała do starych nawyków sprzed diety. Przechodziła z jednej skrajności (idealnie „zdrowa” dieta) w drugą (powrót do chipsów i fast foodów).

Najgorsze, że konsekwencje były dużo poważniejsze niż tylko powrót zbędnych kilogramów. Każda kolejna próba odchudzania pogarszała jej relacje z jedzeniem. W efekcie:

  • chipsami poprawiała sobie humor i zajadała smutki,
  • dzieliła jedzenie na gorsze i lepsze, a to wiązało się z natrętnymi myślami, czy to, co chce zjeść, jest dla niej odpowiednie, a także zdrowe,
  • dręczyły ją wyrzuty sumienia po zjedzeniu czegoś, co w jej oczach było „zakazane”,
  • odstępstwo od diety sprawiało, że jadła jeszcze więcej, bo czuła, że wszystko i tak zepsuła,
  • zdrowe jedzenie oraz dieta kojarzyły się jej z czymś nieprzyjemnym i trudnym, ponieważ wcześniejsze doświadczenia z nimi związane były złe.

W pewnym momencie wiedziała już, że nie potrzebuje kolejnej diety, ale pomocy psychodietetyka. Jak sama określiła, chciała zmienić swoje nastawienie, a także poprawić relacje z jedzeniem, żeby schudnąć i tym razem utrzymać ten efekt. Miała dość powracających kilogramów oraz chaosu, który panował w jej głowie.

W ciągu 2 miesięcy (8 spotkań) osiągnęła swój cel, ale jej nastawienie zmieniło się nie tylko w kwestii jedzenia i odchudzania! Pozytywnym efektem ubocznym współpracy psychodietetycznej jest często zmiana jakości: w życiu, pracy, a także w relacji z innymi oraz przede wszystkim w relacji z samym sobą.

Monika zaczęła jeść regularnie, a przez to mniej podjadała. Stopniowo odzyskiwała przyjemność z jedzenia i gotowała domowe posiłki. Brak wywierania na sobie presji sprawił, że mimochodem zmieniła się także jakość jej posiłków – jadła zdrowiej. Potrafiła częściej panować nad ochotą zjedzenia całej paczki chipsów. Rzadziej męczyły ją wyrzuty sumienia.

Zrozumiała, że zbyt wiele od siebie wymaga, dzięki czemu presja, którą wcześniej odczuwała, znacznie się zmniejszyła. Była dla siebie bardziej wyrozumiała – nie tylko w kwestii jedzenia, ale w ogóle w życiu. Obecnie działa skutecznie sama, ponieważ ma lepsze relacje z jedzeniem, odpowiednie nastawienie, wiedzę i umiejętności, które zostaną z nią już na stałe.

Psychodietetyk Kraków wsparcie w zmianie zmiana nawyków

O mnie

Dietetyk z miasta Kraków

mgr Weronika Ornacka-Draba

psychodietetyk i dietetyk kliniczny

Od zawsze chciałam pracować inaczej niż inne osoby z mojej branży – uważałam, że dieta nie musi być idealnie zdrowym oraz sztywnym planem, bez miejsca na małe przyjemności. Jednak, pomimo idealnie skrojonych diet, niektóre osoby wracały do starych nawyków. Nie dawało mi to spokoju, więc zaczęłam szukać przyczyny.

Odpowiedź znalazłam w psychodietetyce. Stworzyłam moją autorską metodę, która pozwala chudnąć w przyjemniejszy sposób. Dzięki niej:

  • przejdziesz przez proces odchudzania najkrótszą i najmniej wyboistą drogą,
  • zdobędziesz umiejętności potrzebne do trwałej zmiany nawyków,
  • unikniesz najczęstszych błędów i pułapek odchudzania,
  • odzyskasz kontrolę nad procesem jedzenia oraz poprawisz swoje relacje z jedzeniem.

Jestem psychodietetykiem oraz dietetykiem klinicznym. Studiowałam na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim. W grudniu 2015 roku otworzyłam swoją poradnię dietetyczną Zdrowe Kalorie w Krakowie, która dostępna jest również w wersji online.

Schudnij na luzie ze mną!

Wyobraź sobie najbliższą osobę w Twoim życiu – najlepszą przyjaciółkę lub przyjaciela. Ta osoba chce dla Ciebie, jak najlepiej, dba o Ciebie, bo jesteś dla niej ważna. To do niej przychodzisz po wsparcie, kiedy popełnisz błąd. Przyjaciel nigdy nie powiedziałby do Ciebie w takiej sytuacji „Jesteś gruba, po co tyle jesz”, „Znowu się objadłaś słodyczami, do niczego się nie nadajesz!”, „Nie uda Ci się schudnąć…”.

Z kolei Twój wewnętrzny krytyk nie omieszka wytknąć Ci choćby najmniejszego błędu. Skutecznie zniechęcając Cię w ten sposób do działania, podkopuje Twoją wiarę w siebie, umniejsza małym sukcesom. W jego towarzystwie masz wrażenie, że Twój umysł sabotuje każdą próbę odchudzania, przez co jest ona skazana na porażkę.

A teraz wyobraź sobie, że ujarzmiasz swojego krytyka, dzięki wzmocnieniu w sobie wewnętrznej przyjaciółki. W końcu masz przy sobie kogoś, kto w Ciebie wierzy i wspiera na każdym kroku, nie wywierając na Tobie niezdrowej presji. Z takim stanem umysłu proces odchudzania będzie nie tylko dużo prostszy, ale przede wszystkim przyjemniejszy!

Dlatego przeprowadzę Cię krok po kroku przez proces, w którym staniesz się dla siebie najlepszą przyjaciółką. Kraków – to miejsce, gdzie znajdziesz moją poradnię dietetyczną.

Umów się na konsultacje psychodietetyczną

Pierwsza konsultacja z psychodietetykiem

187 zł

 

konsultacja (czas trwania 45 minut)

dokładny wywiad

pomiar antropometryczny i analiza składu ciała gratis (wyjątek konsultacja psychodietetyczna online)

Pakiet MAXI 2-miesięczne wsparcie psychodietetyczne

156 zł/konsultację

748 zł  624 zł łącznie

Oszczędzasz 124 zł!

 

Jedno spotkanie to w większości przypadków za mało żeby rozpoznać przyczyny problemów, znaleźć na nie rozwiązania i wdrożyć je z sukcesem, bez wpadania w poprzednie błędne schematy działania. Jeśli więc chcesz mojego kompleksowego wsparcia, to wybierz pakiet konsultacji. Nie musisz decyzji podejmować teraz – zrobisz to po pierwszej konsultacji.

UWAGA! Zamawiając na stronie w sklepie kupujesz program online. Jeśli chcesz skorzystać z programu stacjonarnie w Krakowie (punkt na Bronowicach) lub mobilnie w okolicach Krzeszowic to skontaktuj się ze mną.

Podejmując współpracę akceptujesz regulamin poradni – możesz zapoznać się z nim tutaj.

Dietetyk Kraków Psychodietetyk smaczna dieta bez zakazów
Psychodietetyk Kraków nauka umiejętności zajadanie stresu emocji nudy
Dietetyk Kraków Psychodietetyk dieta bez diety odchudzanie bez zakazów

Czy na pewno to coś dla Ciebie?

Tak, jeśli

Stosowałaś już wiele diet, a Twój problem z masą ciała ciągle powraca

Masz natrętne myśli o jedzeniu i wyrzuty sumienia, kiedy zjesz coś "zakazanego"

Dzielisz jedzenie na zakazane i masz złe relacje z jedzeniem

Chcesz schudnąć, ale odchudzanie sprawia, że czujesz presje, a dieta bardzo źle Ci się kojarzy

Zajadasz stres, napięcie, nudę, emocje i nagradzasz się jedzeniem

Kompulsywnie się objadasz i czujesz, że nie masz kontroli na jedzeniem

Masz słomiany zapał i tracisz motywacje po kilku odstępstwach od diety

Nie, jeśli

Chcesz szybko schudnąć, niezależnie jaką cenę za to zapłacisz

Szukasz diety, bo masz dobre relacje z jedzeniem

Nie chcesz nic zmieniać w swoim życiu i czekasz na cudowne rozwiązanie

Nie masz zamiaru angażować się w proces zmiany

Umów się na pierwszą konsultację psychodietetyczną