< O nas | Dietetyk Kraków | Poradnia Zdrowe Kalorie | Skuteczna metoda
Konsultacja dietetyczna w Krakowie pozwoli Ci uporać się ze swoimi problemami zdrowotnymi i zadać nurtujące Cię pytania

Poznaj nasz zespół dietetyków

Co wyróżnia nasz zespół? Świadomość tego, że zmiana nawyków żywieniowych to proces, którego nie należy przyspieszać. Wierzymy w to, że jeśli proces ten zostanie przeprowadzony bez zbędnych restrykcji, będzie dostosowany do Twoich aktualnych możliwości i uwzględni Twoje preferencje, doprowadzi to do utrwalenia zdrowego stylu życia. Jesteśmy przekonane, że edukacja i świadomość żywieniowa jest kluczem do Twojego długotrwałego sukcesu!

Dietetyk Weronika Ornacka-Draba

Dietetyk kliniczny psychodietetyk Kraków

Specjalność: odchudzanie, psychodietetyk, dietetyk kliniczny (głównie choroby sercowo-naczyniowe, insulinooporność, cukrzyca, trądzik, zaburzenia miesiączkowania i płodności, PCOS, Hashimoto, zaburzenia hormonalne, w tym niedoczynność tarczycy), dieta w ciąży i laktacji, dieta wegetariańska, dieta wegańska.

Zagadnieniami z dziedziny dietetyki zainteresowałam się już w liceum. Wówczas zafascynowało mnie to w jak dużym stopniu pożywienie wpływa na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Jednak dietetyka to przede wszystkim praca z drugim człowiekiem i za to cenię ją najbardziej. Wymaga wsłuchania się w drugą osobę i zrozumienia z czym w danym momencie się boryka. A każdy pacjent jest inny, dzięki czemu każdy dzień to nowe doświadczenia. Nie ma też większej satysfakcji niż sukces moich pacjentów. To napędza mnie do dalszego działania.

Tytuł dietetyka zdobyła na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Natomiast pracę magisterską obroniłam na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie zawodowe zbierałam w licznych szpitalach w Warszawie i Krakowie oraz w jednej z krakowskich poradni dietetycznych. Dietetyka jest bardzo dynamiczną dziedziną nauki, dlatego nie przestaję podnosić swoich kwalifikacji, uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach zawodowych oraz pozostając na bieżąco z najnowszą literaturą naukową. Swoją wiedzą dzielę się nie tylko w gabinecie, ale także na moim autorskim blogu “Oczami dietetyka”, gdzie zamieszczam artykuły dotyczące żywienia w zdrowiu i w chorobie oraz pomysły na zdrowsze posiłki.

Ukończenie dwóch uczelni medycznych spowodowało, że zwracam szczególną uwagę na to, aby pogodzić zalecenia dietetyczne z chorobami towarzyszącymi moich podopiecznych. Osoby przewlekle chore, często borykające się z otyłością czy nadwagą, to pacjenci szczególni, wymagający dużej wiedzy od dietetyka.

Oprócz dietetyki moją drugą pasją jest gotowanie i próbowanie nowych smaków. Na co dzień jestem osobą aktywną i uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu. Wyprawy w góry, taniec i rower. Tym zajmuję się, kiedy nie ma mnie w gabinecie.

Dietetyk Natalia Stafijowska

Dobry dietetyk sportowy Kraków

Specjalność: odchudzanie, dietetyk sportowy, dieta w ciąży i laktacji – dieta aktywnej mamy,  Hashimoto, zaburzenia hormonalne, w tym niedoczynność tarczycy.

Bycie dietetykiem to nie tylko moja praca, ale przede wszystkim ogromna pasja. Swoją przygodę z żywieniem rozpoczęłam na Wyższej Szkole Promocji Zdrowia w Krakowie, gdzie obroniłam tytuł licencjata. Obecnie poszerzam swoją wiedzę na studiach magisterskich oraz podnoszę kwalifikacje uczestnicząc w wielu kursach i konferencjach związanych z żywieniem człowieka. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w szpitalach, przedszkolach i prywatnych gabinetach dietetycznych.

Dietetyka jest nauką, która ciągle się rozwija. Dlatego ważne dla mnie jest aby podążać za nowinkami i aktualnymi badaniami. Szczególnie interesuję mnie dietetyka sportowa. Odpowiednio przeprowadzona strategia żywieniowa ma duże znaczenie dla zwiększenia wydolności organizmu, efektywności treningów i ułatwienia regeneracji po wysiłku fizycznym.  Największa satysfakcja? Kiedy moi podopieczni osiągają coraz lepsze wyniki sportowe. To daje mi motywację i zastrzyk energii. Widzieć radość i wdzięczność w oczach drugiej osoby – to chyba najlepsza część mojej pracy!

Moim głównym przesłaniem jest to, że zdrowe żywienie może być smaczne i proste. A aby to osiągnąć dbam szczególnie o spersonalizowanie przygotowywanych przeze mnie jadłospisów. Można powiedzieć, że są to plany żywieniowe szyte na miarę. Dostosowane do trybu życia, stanu zdrowia, aktywności, umiejętności kulinarnych oraz wielu innych czynników.

Prywatnie jestem miłośniczką gotowania i osobą bardzo aktywną. W wolnych chwilach uprawiam crossfit, jeżdżę na rolkach i podróżuję.

Certyfikaty

Skontaktuj się z dietetykiem!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress